Реал Мадрид - Ливърпул

Вратарят на Ливърпул подари Шампионската лига на Реал – СНИМКИ

Реал Мадрид стана Европейски шампион за трети пореден път и общо за 13-и в историята си. Кралския клуб победи Ливърпул с 3:1 във финала в Киев, при това без да блести особено. Огромна заслуга за триумфа имаше вратарят на червените Лорис Кариус, който сбърка безумно за два от головете на испанския тим.

Реал - Ливърпул

Повратният момент в двубоя – контузията на Салах
Контузията на Салах

Двубоят започна много добре за червените, които доминираха. Реал трудно изнасяше топката и рядко минаваше центъра. Ливърпул пресираше и отнемаше с лекота, създаваше положения и стреляше много често към вратата на Навас. Всичко това обаче се промени в 27-а минута. Серхио Рамос хвана за ръката Мохамед Салах и той извади рамо при падането. Това доведе до смяната на египтянина и Ливърпул изведнъж стана съвсем различен отбор. Реал се изнесе напред и натисна, но не стигна до гол преди почивката. Зидан също трябваше да прави принудителна смяна – Дани Карвахал разтегна и на терена се появи Начо.

Бензема празнува, Кариус не иска да е на стадиона
Грешката на Кариус

Второто полувреме започна с абсурдна грешка на Лорис Кариус. В 51-а минута вратарят на Ливърпул улови топката и при опит да я подаде от ръка, я прати много близко до Бензема. Той протегна крак и благодарение на рикошета направи резултата 1:0. Червените обаче изравниха бързо – само четири минути по-късно. След ъглов удар Ван Дайк надскочи Рамос, а Садио Мане отблизо изпревари Навас за 1:1. Но паритетът не се задържа дълго. Девет минути по-късно влезлият като резерва Гарет Бейл с първото си докосване до топката направи изключителна задна ножица за 2:1.

Бейл бележи с първото си докосване до топката
Още една грешка на Кариус

Мане беше близо до изравняването в 70-ата минута. Той стреля от 25 метра, но ударът му се отби от гредата. В 83-а минута Бейл сложи точка на спора. Уелсецът стреля от 25 метра, но Кариус подцени шута, топката огъна пръстите му и влезе в мрежата за 3:1.