Нова вратарска грешка и пак загуба за Левски във Варна

Черно море - Левски

Левски допусна третото си поражение от началото на сезона в Първа лига, като загуби от Черно море с 0:1. Във Варна сините продължиха с вратарските неволи, като този път словакът Мартин Полачек направи детинска грешка за единствения гол в двубоя. Столичани регистрираха втора загуба край морето само в рамките на две седмици, след като бяха отстранени за Купата на България от същия съперник.

Домакините започнаха добре срещата и контролираха играта. Настойчивостта им даде резултат в 22-та минута. Тогава Полачек улови топката и в опит да започне бърза контраатака я хвърли в краката на играч на съперника, който намери непокрития Жоржиньо в наказателното поле. Бразилецът прати топката в мрежата с изстрел по земя, като и при удара намесата на Полачек бе неубедителна.

Левски игра с човек по-малко след изгонването на Кабрал

След почивката гостите натиснаха в търсене на обрат, но трудно стигаха до чисти голови положения. Първият им точен изстрел дойде в 76-та минута, когато Благой Макенджиев отрази изстрел на Хали Тиам. Малко преди това крилото на сините Жерсон Кабрал си изпроси два глупави жълти картона в рамките на минута и половина. Първият – за изпълнение на свободен удар без съдийски сигнал, вторият – за симулация.

След това поражение Левски ще посрещне паузата за мачове на националните отбори на трето място в класирането с 34 точки. Черно море вече има актив от 21 точки и измести Локомотив Пловдив от шестата позиция.