Волфсбург - Гладбах

Волфсбург свали Мьонхенгладбах от върха

Волфсбург свали Борусия Мьонхенгладбах от първото място в Бундеслигата с победа с 2:1. Така на върха се изкачи Лайпциг с 33 точки. Гладбах остава втори с 31. Трети е Борусия Дортмунд с 29, четвърти Шалке 04 с 28. Шампионът Байерн е пети с 27 точки.

Вълците изиграха много силен мач и сложиха край на серията си от две поредни загуби. Те записаха и 15-и пореден мач на свой терен без поражение от Борусия. Волфсбург откри резулата в 13-ата минута чрез Ксандер Шлагер. Това бе първи гол за него в Бундеслигата. Емболо изравни само 80 секунди по-късно обаче. Той вкара след центриране на Плеа. До края на двубоя гостите имаха само още един добър шанс – Тюрам бе изведен сам срещу Кастелс, но вратарят спаси.

Вълците имаха много повече положения и точни удари, но Зомер бе непробиваем. А в два случая и гредите му помогнаха. Все пак Волфсбург стигна до гол в добавеното време. Той бе дело на Максимилиан Арнолд, който се разписа от воле след лошо изчистен тъч. За Гладбах това бе втора поредна загуба с 1:2 след победата над Байерн със същия резултат. През седмицата тимът катастрофира срещу Истанбул ББ и отпадна от Лига Европа.

Шалке - Айнтрахт

Шалке победи Айнтрахт въпреки червения картон на вратаря

Кралскосините спечелиха с 1:0, въпреки че играха половин час с човек по-малко. Червен картон получи вратарят Нюбел за кунг фу ритник срещу Гачинович. Съотборниците му обаче издържаха до края.

Шалке бе открил в началото на второто полувреме чрез Бенито Раман. Той се разписа след пас на Арит. Домакините всъщност имаха и най-доброто положение до края. Бургсталер обаче уцели гредата в 83-ата минута. В следващия си мач тимът от Гелзенкихен гостува именно на Волфсбург.