Волфсбург

Волфсбург спечели за трети път в четири кръга

Волфсбург продължи силното си представяне в Бундеслигата, като записа трета победа в четири мача. Вълците победиха с 2:0 в Нюрнберг. За домакините това бе 10-и двубой без пълен успех. С трите точки в първия мач от 15-ия кръг зелените се изкачиха в горната половина на класирането.

Двубоят започна с три бързи положения. Гинчек за гостите обаче на два пъти прати топката във вратаря Бредлоу. Франките отговориха чрез Зрелак, който от няколко метра не уцели вратата. После обаче и двама клуба загуба и желание, и идеи и вложиха много сили да се неутрализират. Все пак в края на първата част Петрак на два пъти стреля, но в аут.

Волфсбург вкара два след почивката

Вълците играха много по-добре през втората част. В 57-а минута Вегхорст удари греда, но само две по-късно гостите вкараха за 0:1. Арнолд изведе Гинчек и бившият футболист на Нюрнберг се справи с двама защитници и вратаря. Това бе третия му гол в също толкова срещи. После Вегхорст изпусна отлична възможност да покачи на 0:2.

Пет минути преди края Зрелак прати топката в мрежата, но попадението не бе признато заради засада. В третата минута на добавеното време Брекало вкара за 0:2. Това бе второ попадение за него от началото на сезона.