Волфсбург - Кийл
Мали подминава вратаря на Кийл преди да вкара за 3:1

Волфсбург надви Кийл с 3:1 в плейофа за оцеляване

Волфбсург победи Кийл с 3:1 в първия плейоф за попълване на Първа и Втора Бундеслига. Реваншът е в понеделник, като домакин е тимът от втория ешелон.

Вълците започнаха много силно и откриха резултата още в 13-а минута. Мали стреля отблизо, Кронхолм спаси, но Ориги се разписа отблизо за 1:0. Малко по-късно Вилиам имаше шанс да покачи на 2:0, но не уцели вратата. Гостите обаче се окопитиха и скоро Дукш и Шиндлер затрудниха Кастелс. Сините логично изравниха в 34-а минута. Дрекслер проби отляво, мина през двама защитници на Волсфбург и изведе Шиндлер за 1:1.

Ориги бележи за 1:0

Волфсбург обаче отвърна на удара с удар и само шест минути по-късно отново имаше гол аванс. Кнохе прати топката силно напред, Шмидт сбърка и я подари на Брекало, който се разписа за 2:1.

Още положения след паузата

Кийл натисна здраво в началото на второто полувреме и Кастелс се намеси на няколко пъти, за да спаси вратата си. Ентусиазмът на гостите обаче бе прекършен в 56-а минута. Ориги изведе Мали и той направи 3:1. Зелените доминираха в следващите 20 минути и Щефен и Арнолд изпуснаха шансове да увеличат аванса на тима. В последните 15 обаче Кийл показа защо има най-добрата атака във Втора Бундеслига. Дукш, Зейдел, Дрекслер и ван дер Берх отправиха общо осем опасни удара, но не успяха да вкарат втори гол.

Йосип Брекало (вляво) се измъква от Йоханес ван дер Берх

Лабадия: Загубихме контрол

Треньорът на вълците Бруно Лабадия заяви, че е доволен от резултата, но тимът му е бил предупреден какво го чака в реванша. „Беше добре някъде до 70-а минута. После настъпи хаос и загубихме контрол. Спряхме да се придвижваме добре по терена и това върна Кийл в мача“, обясни Лабадия.