Волейболистките

Волейболистките спечелиха Златната лига

Волейболистките на България спечелиха Златната лига. Във финала в Русе те се справиха с Хърватия  с 3:1 гейма (22:25, 25:22, 25:17, 25:20) за 113 минути.

Нашите направиха поредния си силен мач и въпреки че загубиха първия си гейм в турнира, бяха по-добри от хърватките. За България това е второ отличие от турнира след това през 2018 г.

Хърватия спечели първия гейм, но волейболистките на Иван Петков се стегнаха и взеха следващите три. Много силен мач направи Емилия Димитрова, която реализира 19 точки. Капитанът Елица Василева отбеляза 15, а центърът Нася Димитрова – 14.

Българският тим получи и индивидуален приз – либерото Жана Тодорова беше избрана за най-полезна в турнира.

По-рано през деня Испания спечели бронзовите медали. Иберийките победиха с 3:2 Чехия (28:26, 10:25, 23:25, 25:16, 15:10).