Волейболистите, България - Сърбия

Волейболистите катастрофираха срещу Сърбия за финал

Националният отбор по волейбол падна в последния си мач в Лигата на нациите от Сърбия. Волейболистите ни не бяха на ниво и загубиха с 0:3 гейма (23:25, 12:25, 18:25). Така те завършват турнира с баланс от пет победи и 10 поражения. България остана на 12-о място в крайното класиране. Сърбия е със същите показатели, но има по-добро съотношение спечелени срещу загубени геймове. Така западните съседи са на 11-а позиция в крайното класиране.

Въпреки че бяха без няколко от основни играчи, сърбите нямаха проблеми в зала „Колодрума“ в Пловдив. Най-резултатен за тях беше Дражен Лубурич с 20 точки, а Марко Ивович добави 15.

За България с 12 точки се отчете Цветан Соколов. Мартин Атанасов реализира пет точки. Българският състав игра слабо, без особено желание, след като вече си беше осигурил оставането в турнира.

Волейболистите играят във Варна през август

България приема олимпийска квалификация през август. Националният отбор е домакин във Варна.