волейболистите, САЩ - България
Снимка: volleyballworld.com

Волейболистите паднаха лошо и от САЩ

Волейболистите на България загубиха тежко от тези на САЩ в Лигата на нациите. Нашите паднаха с 0:3 (19:25, 24:26, 9:25), като играха катастрофално в третия гейм. Загубата беше 12 в 14 мача за тима на Силвано Пранди. Поражението е пето поредно за българския тим. Освен това в четвърти пореден двубой нашите не успяха да спечелят гейм. Всъщност в 9 от 12-те си загуби нациоланите загубиха на нула.

В първите два гейма волейболистите се борехе и не допускаха голяма разлика. Младите национали обаче бъркаха в ключови моменти. Най-завързано беше във втория гейм, който беше измъкнат от американците с 26:24. Нашите дори имаха геймбол, но не успяха да го реализират. Това пречупи българите, които играха ужасно в третия гейм и го загубиха с 9:25.

Най-резултатен за тима ни беше Гордан Люцканов с 13 точки, Георги Петров добави 7.

До края на фазата в Римини нашите имат още един мач. Той е утре срещу Словекия.