Влахович, Ди Мария, Ювентус
Снимка: twitter.com/juventusfcen

Влахович и Ди Мария биха Сасуоло – ВИДЕО

Ювентус започна силно сезона в Серия А – 3:0 над Сасуоло в първия кръг. Таранът на бианконерите Душан Влахович вкара две попадения. Гол и асистенция в дебюта си на „Алианц Стейдиъм“ добави Анхел ди Мария. Юве излезе на второ място във временното класиране с равни точки и еднаква голова разлика с първия Наполи, но по-малко вкарани попадения. Поражението е второ поред за Сасуоло след издънката срещу Модена за купата.

Ди Мария откри резултата в 26-ата минута, след като беше изведен от Алекс Сандро. Влахович след това имаше две положения да се разпише, но не успя. В 41-ата минута обаче сърбинът получи право да изпълни дузпа и я реализира за 2:0. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу самия него.

Шест минути след началото на втората част тимът на Масимилиано Алегри реши всичко. Ди Мария подаде към Влахович, който преодоля Консили за 3:0. Сърбинът имаше шанс за хеттрик в 87-ата минута, но защитник блокира удара му.