Доротея Вирер
Снимка: EPA/БГНЕС

Вирер е световна шампионка, Милена Тодорова е 18-а

Доротея Вирер стана световна шампионка по биатлон в преследването на 10 километра. Лидерката в генералното класиране триумфира пред родна публика в италианския курорт Антхолц-Антерселва.

Тя направи само една наказателна обиколка и завърши за 29 минути и 22 секунди. Тове е нейно второ злато от шампионат на планетата и общо осми медал. Германката Денис Херман (+9.5 сек.) и норвежката Марте Олсбу (+13.8 сек.) допълниха тройката.

Милена Тодорова се класира 18-а

Силно представяне за България записа 19-годишната Милена Тодорова. Тя приключи на 18-то място с пасив от +1:32.6 мин. спрямо Вирер. През този сезон родената в Троян състезателка спечели три медала от Световното първенство по биатлон за юноши и девойки. С днешното си представяне Тодорова загатна, че женският ни биатлон може отново да има успехи.