Виляреал
Снимка: twitter.com/LaLiga

Виляреал би Барса за място в Европа, Гранада изпадна

Виляреал победи Барселона с 2:0 на „Камп Ноу“ в мач от последния кръг в сезона в Ла Лига. Жълтата подводница стигна до успеха с голове на Алфонсо Педраса и Мойсес Гомес.

Победата класира Виляреал на седмо място с 59 точки, две повече от Атлетик Билбао. Така тимът на Унаи Емери ще участва в Лигата на конференциите следващия сезон. Головете за Виляреал вкараха Дани Парехо (40′) и Гомес (54′). Атлетик, който падна с 0:1 от четвъртия Севиля, пък няма да играе в Европа. Барселона остава втори.

На трето място финишира Атлетико Мадрид. Столичани надвиха с 2:1 шестия Реал Сосиедад с голове на Родриго де Паул и Анхел Кореа. С успеха дюшекчиите завършиха със 71 точки, една повече от Севиля. Пети е носителят на купата Бетис.

На дъното Гранада стана третият изпадащ. Тимът на Аитор Каранка направи 0:0 с Еспаньол и беше задминат от Кадис и Майорка. Гранада имаше отлична възможност да спечели, но 40-годишният Хорхе Молина изпусна дузпа в 70-ата минута. Малко по-късно Чоко Лосано вкара за 1:0 в полза на Кадис над вече изпадналия Алавес. Така Кадис събра 39 точки, колкото има и Майорка. Гранада завърши с 38. Майорка надви с 2:0 Осасуна. Последният изпадащ е Леванте.