Виляреал - Реал Мадрид

Виляреал спря Реал Мадрид с един точен удар – ВИДЕО

Виляреал измъкна точка от Реал Мадрид в сблъсъка на върха на класирането в Ла Лига. Двата тима направиха 1:1, като двата гола паднаха от единствените точни удари в мача. Така Жълтата подводница остана на второ място с 19 точки, една по-малко от лидера Реал Сосиедад. Реал Мадрид е четвърти със 17 точки, но мач по-малко.

На „Естадио де ла Керамика“ шампионите бяха без Карим Бензема и Лука Йович. В тяхно отсъствие атаката на Кралския клуб поведе Мариано Диас. И той даде преднина на Белия балет още във втората минута след асистенция на Дани Карвахал. Това обаче си остана и единственият точен удар за столичани до края. При гола на Реал домакините имаха протести, тъй като флагът на страничния рефер бе вдигнат в един момент, но след това свален, а в крайна сметка попадението бе зачетено.

Виляреал също се възползваха от единствения си точен изстрел. Той дойде в 76-та минута, когато Жерар Морено реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Тибо Куртоа срещу Самуел Чуквуезе. Това беше пето попадение за Жерар Морено през сезона.