Виляреал - Манчестър Юнайтед

Виляреал победи Юнайтед след дузпи и взе Лига Европа

Виляреал победи Манчестър Юнайтед след изпълнение на дузпи с 11:10 и спечели Лига Европа. Това е исторически първи трофей за испанския клуб от голям турнир. Жълтата подводница има две купи на Интертото. В редовното време мачът завърши 1:1.

Виляреал откри в 29-ата минута след статично положения. Парехо отклони към Морено и той направи 1:0. Ударът за гола всъщност остана и единственият точен за Жълтата подводница през целия двубой. Не че Манчестър Юнайтед имаше повече – общо два. С един от тях червените дяволи изравниха в началото на втората част. Разписа се Единсон Кавани след асистенция на Мактоминей.

После обаче тимът на Оле Гунар Солскяер свали оборотите. До края на редовното време нямаше кой знае колко много положения. Същото се повтори и в двете продължения.

Така логично се стигна до дузпи. Там и двамата вратари имаха по един шанс да спасят, но не успяха. А двата тима си вкараха общо 20 дузпи. Любопитно е, че за Алекс Телес и Дани Раба това бяха първите и единствени докосвания до топката. И се стигна до изпълненията на Херомино Руи и Давид де Хеа. Руи вкара по отличен начин за 11:10, а след това спаси шута на Де Хеа и донесе трофея на Виляреал.

Той е четвърти за треньора Унай Емери от турнира. Той спечели Лига Европа три пъти със Севиля, а преди две години загуби финала с Арсенал.

Манчестър Юнайтед пък остана за четвърта поредна година без трофей.