Байерн - Виляреал
Снимка: twitter.com/villarrealcf

Виляреал изхвърли Байерн след 1:1 в Мюнхен

Виляреал е на полуфинал в Шампионската лига, след като изхвърли Байерн. Жълтата подводница направи 1:1 в Мюнхен и се класира напред с общ резултат 2:1.

Герой за Виляреал стана резервата Самуел Чуквуезе. Той вкара изравнителния гол в 88-ата минута след пас на Жерар Морено. Самият Чуквуезе се беше появил на терена само четири минути по-рано.

Иначе Байерн имаше очаквано предимство, но не и чак толкова много положения за гол. Баварците завършиха с 68% влаедеене на топката и 23 удара срещу 4 за гостите. Един от тях обаче беше и най-опасният преди почивката – на Морено, но в страничната мрежа.

Байерн стигна до попадение в началото на второто полувреме. Тогава се разписа Роберт Левандовски след пас на Томас Мюлер. След него Горецка и самият Мюлер имаха две добри положения за втори гол, но ги пропуснаха.

Според статистиката в първия мач Байерн отправи общо 22 удара, но само 4 бяха точни. Във втория – 23 удара, само 4 точни.