Челси - Астън Вила

Вила взе точка от Челси на „Стамфорд Бридж“

Астън Вила си тръгна с точка от Западен Лондон след 1:1 с Челси на „Стамфорд Бридж“. Така тимът от Бирмингам остана пред лондончани в класирането. И Вила, и Челси имат по 26 точки, но сините имат по-лоша голова разлика. Отборите са съответно пети и шести в класирането на точка за четвъртия Манчестър Юнайтед. Тотнъм и Манчестър Сити също имат по 26 точки.

Домакините поведоха в 34-ата минута чрез Оливие Жиру. Францизунът, който се завърна сред титулярите. вкара с глава след центриране на Чилуел. Вила изравни в началото на второто полувреме. Тогава Анвар Ел Гази реализира след пас на Кеш. Това беше пети гол за него в последните пет срещи, като в тях тимът му няма загуба.

Гостите дори можеха и да спечелят, тъй като има още положения. При най-доброто Макгин уцели напречната греда.

Челси продължава да е в слаба серия от резултати. Сините имат само една победа в пет двубоя.