Астън Вила
Снимка: twitter.com/AVFCOfficial

Вила продължи падението на Евертън

Дори и без Рафаел Бенитес Евертън загуби – този път с 0:1 у дома от Астън Вила. Сините записаха четвърто поражение в последните пет мача за първенство. Единственото попадение мача вкара Емилиано Буендия. Той се разписа след ъглов удар секунди преди края на първата част.

При празнуването на попадението двама играчи бяха ударени от предмети, хвърлени от феновете. Един от потърпешвите беше Люка Дин, сменил двата клуба преди седмици. Именно той асистира за гола.

Карамелите бяха водени от временния мениджър Дънкан Фъргюсън и имаха доста положения. Вила също имаше своите шансове за гол. Коутиньо, започнал за първи път като тулуляр, обаче не успя да реализира. Уоткинс също пропусна.

След почивката сините натиснаха здраво, най-вече с изсипани топки в наказателното поле. Годфри беше най-близо до изравняването, но ударът му беше изчистен от голлинията от вратаря Емилиано Мартинес и защитника Тайрън Мингс. Така Евертън остава с едва шест точки от последните възможни 42.