Астън Вила
Снимка: twitter.com/avfcofficial

Вила измъкна 3:3 от Ливърпул с два късни гола

Астън Вила измъкна реми от Ливърпул в атрактивен мач от предпоследния кръг на Висшата лига. Бирмингамци изоставаха почти през цялото време, но направиха 3:3 с два късни гола.

Така тимът на Унай Емери се нуждае само от точка, за да завърши на четвърто място. Вила има 68 точки, пет повече от Тотнъм, който е с мач по-малко – срещу Манчестър Сити. Ливърпул ще завърши на трето място, но изпраща Юрген Клоп в слаба форма – две победи в седем срещи.

Преди началото на мача звездата от Холивуд Том Ханкс направи кратко обръщение към феновете. Вратарят на Вила Емилиано Мартинес обаче развали партито, като си вкара автогол още във втората минута. Десет по-късно Юри Тилеманс изравни за 1:1. В 23-ата минута Коуди Гакпо вкара втори гол за Ливърпул, а в началото на втората част Джарел Куанса направи резултата 1:3.

Червените обаче пропиляха двата си гола в рамките на три минути. Герой за Вила стана резервата Джон Дюран, който беше точен в 85-ата и 88-ата минута.