Лестър - Астън Вила

Вила измъкна 1:1 от Лестър за Карабао Къп

Астън Вила измъкна 1:1  от Лестър във втория полуфинал за Карабао Къп. Във вторник в първия полуфинал Сити победи Юнайтед с 3:1. Реваншите са в последната седмица на януари. В тях обаче не важи правилото за голове на чужд терен.

Вила дойде да се защитава и го направи много успешно. В сърцето на стабилната игра в защита бе Тайрън Мингс, направил много силен мач. Сините бяха без идея в атака в дълги периоди, но не заслужаваха да загубят.

Гостите поведоха изненадващо в 28-ата минута. Ел Гази центрира от пряк свободен удар и Фредерик Жилбер вкара за 0:1. Това бе втори гол на крайния защитник за клуба. Предишният пак бе за Карабао Къп – при 6:1 над Крю през август.

Лестър изравни след грешна на съперника. Езри Конса сбърка след пряк свободен удар, лисиците направиха контра, при която Варди изведе Ихеаначу и той вкара за 1:1 четвърт час преди края.

Конса имаше шанс да вкара втори гол за гостите, но уцели гредата след удар с глава.