Астън Вила - Лестър

Вила се класира драматично за финала на Карабао Къп

Астън Вила спечели драматично с 2:1 над Лестър Сити и се класира за финала на Карабао Къп. Победният гол в местното дерби падна в 94-ата минута. Той бе вкаран от Трезеге след пас на резервата Елмохамеди. Първият мач бе завършил 1:1 и дузпите бяха само на секунди преди Трезеге да се разпише. Победният му гол доведе до бурна радост и нахлуване на фенове на терена.

Най-добър за домакините бе вратарят Орян Ниланд. Той спаси всичко, което можеше през първото полувреме. Това позволи на тима да се прибере на почивката с гол аванс. Мат Таргет вкара за 1:0 още в 12-ата минута. Вила игра по-добре през второто полувреме, но Лестър изненадващо изравни. Голът за 1:1 бе дело на Ахиеначо в 72-ата минута.

Първи финал за Вила от 2015-а

Вила се класира за първия си финал от 2015-а насам. Преди пет години тимът загуби битката за ФА Къп след 0:4 от Арсенал. Съперник този път ще е някой измежду Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед. Сити спечели първото издание на градското дерби с 3:1. Тимът от Бирмингам загуби последния си финал за купата на Лигата именно от Юнайтед. Това се случи през 2010-а година.