Виктория Пилзен - ЦСКА-София
Снимка: idnes.cz

Виктория Пилзен наказа ЦСКА-София с 2:0

ЦСКА-София загуби с 0:2 от Виктория Пилзен в първия плейоф за влизане в групите на Лигата на Конференциите. Реваншът е след седмица в София. Вчера Лудогорец загуби със същия резултат от Малмьо в плейофа за Шампионската лига.

Точни за чешкия тим бяха Милан Хавел и Джон Маскера в двете полувреме. Попадението на Хавел дойде след ситуация, при която не беше маркирана засада. Хавел се разписа още в 11-ата минута след пас на Резник. Резник обаче беше в засада, невидяна от асистента. Освен това в този кръг на турнира все още няма ВАР.

До почивката Виктория имаше още няколко добри атаки, но не вкара нов гол.

През второто полувреме мачът беше по-спокоен и съперниците бяха по предпазливи. Все пак в 72-ата минута чешкия тим отново наказа грешка на ЦСКА-София. Павел Буча беше забравен в наказателното поле и стреля, Бусато изби, но топката стигна до Москера. Той вкара добавката на празна врата за 2:0.