Вийналдум, Нидерландия

Вийналдум се нареди до легендата Неескенс

Жоржиньо Вийналдум се нареди до легендата Йохан Неескенс. Това се случи в двубоя между Нидерландия и Естония, спечелен от лалетата с 5:0. Халфът на Ливърпул вкара три гола. А последният халф на оранжевите с три гола в един мач е именно Неескенс. Неговото постижение е от 1972-а година.

Другите попадения бяха дело на Нейтън Ейк и 18-годишният Майрън Боаду.

Вийналдум бе капитан в отсъствието на Върджил ван Дайк. Той откри резултата още в 6-ата минута. Другите му попадения бяха след почивката, като и двата гола дойдоха след асистенции на Калвин Стенхс. 20-годишният играч дебютира за Нидерландия снощи. Боаду също записа дебют. на 18 години и 309 дни той е най-младият голмайстор за лалетата от 2005-а насам. Тогава попадение записа Райън Бабел.

Германия вкара шест гола на Северна Ирландия

Разгромната победа на лалетата обаче не им стигна, за да спечелят групата. Това направи Германия след успех с 6:1 над Северна Ирландия. Гостите откриха в седмата минута, но издържаха само до 19-ата. Тогава Серж Гнабри вкара за 1:1. Той добави още два гола след почивката за хеттрика си.

Леон Горецка добави още две попадения, а последното бе дело на Бранд в добавеното време.