Макс Верстапен
Снимка: twitter.com/F1

Верстапен спечели историческата спринт квалификация

Макс Верстапен спечели историческата първа спринт квалификация във Формула 1. Квалификацията се състоеше в 17 обиколки на „Силвърстоун“. Утре е самото състезание за Гран при на Великобритания.

Нидерландският пилот на Ред Бул изпревари Люис Хамилтън на старта и задържа първата позиция до края. Хамилтън (Мерцедес) завърши втори и направи най-бърза обиколка. Трети се нареди вторият пилот на Мерцедес Валтери Ботас. Останалите в Топ 10 са Шарл Льоклер (Ферари), Ландо Норис (Макларън), Даниел Рикардо (Макларън), Фернандо Алонсо (Алпин), Себастиан Фетел (Астън Мартин), Джордж Ръсел (Уилямс), Естебан Окон (Алпин). Вторият пилот на Ред Бул – Серхио Перес – напусна квалификацията преди края и утре ще стартира последен.

Полпозишънът е осми за Верстапен този сезон. Този обаче и по-специален, защото му носи три точки в генералното класиране. Хамилтън две две и изостава от нидерландеца на 37. Ботас добави една точка.