Макс Верстапен, Маями
Снимка: twitter.com/F1

Макс Верстапен спечели първия старт в Маями

Световният шампион Макс Верстапен спечели състезанието за Гран при на Маями. Това беше исторически първи старт на трасето и пети кръг от сезона във Формула 1. Нидерландецът записа и най-бърза обиколка.

Пилотът на Ред Бул потегли трети, но още в началото успя да изпревари съперниците си от Ферари. Верстапен подмина Карлос Сайнц още на старта, а в осмата обиколка направи същото и с Шарл Льоклер. Пилотите на Ферари завършиха втори и трети. Серхио Перес с вторият Ред Бул е четвърти. Зад него останаха двамата пилоти на Мерцедес – Джордж Ръсел и Люис Хамилтън. Ръсел стартира 12-и, но имаше късмет и влезе в бокса докато на пистата имаше кола за сигурност.

Льоклер се доближи до нидерландеца десет обиколки преди края, когато на пистата има автомобил за сигурност. В последните пет обиколки той притисна здраво световния шампион, но не успя да го задмине.

Макс Верстапен записа трета победа от началото на сезона и 23-а в неговата кариера. Той се изравни с трикратния световен шампион Нелсон Пикет и Нико Розберг на 12-о място във вечната ранглиста.

Верстапен събра 85 точки в генералното класиране и излезе на второ място. Лидер със 104 точки е Льоклер. Трети е Серхио Перес с 66 точки, а Сайнц има 53.

Следващият старт за сезона във Формула 1 е на 22 май в Барселона.