Вердер
Снимка: twitter.com/Bundesliga_EN

Вердер направи епичен обрат в Дортмунд – ВИДЕО

Вердер Бремен направи епичен обрат в Дортмунд, за да спечели с 3:2. Борусия водеше с 2:0 до 88-ата минута, но загуби с 2:3. Победният гол за бременци падна в 95-ата минута и беше дело на Оливър Бърк. По подобен начин преди седмица Бърк вкара пак в 95-ата минута за 2:2 с Щутгарт. Иначе младежкият национал Илия Груев остана резерва и влезе в играта в 81-ата минута.

Загубата е първа за Борусия през сезона след двете победи на старта. Вердер пък спечели за първи път през сезона. Досега бременци имаха две ремита.

Борусия повече чрез Юлиан Бранд в добавеното време на първото полувреме. В 77-ата минута Рафаел Герейро вкара за 2:0 след лошо изчистен корнер.

Вердер обаче не се отказа и Лий Бюканън върна един гол за 1:2 в 89-ата минута. В 94-ата минута Никлас Шмит изравни с глава отблизо след грешка на Емре Джан. А в последната атака Вайзер намери Оливър Бърк и той завърши обрата – 2:3. И трите гола за гостите бяха дело на резерви.

В другите мачове Байер леверкузен падна с 0:3 от Хофенхайм. Това е четвърто поражение за Леверкузен от началото на сезона във всички турнири.

Майнц пък победи Аусгбург с 2:1 с гол в последната минута. Така Майнц се изравни на върха с Борусия Мьонхенгладбах с по 7 точки. Седем точки има и Фрайбург. Тимът спечели дербито на Баден-Вюртенберг срещу Щутгарт с 1:0 като гост. Щутгарт остава без победа през сезона. В последния ранен мач Волфсбург и Шалке направиха 0:0. Симон Тероде изпълни два пъти дузпа в края на първото полувреме за гостите и два пъти я пропусна.