Венеция - Читадела
Снимка: twitter.com/veneziafc

Венеция се завърна в Серия А след 20 години

Венеция сложи край на 20-годишното си чакане за завръщане в елита на Италия. Това се случи след като направи 1:1 с Читадела в реванша от финалния плейоф за промоция в Серия А. Общият резултат от двата мача е 2:1.

Венеция имаше преднина от 1:0 от първия двубой, но изостана в резултата на собствения си стадион в 26-та минута. Тогава се разписа Федерико Проя. Само десет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко – Паскуале Мацоки получи червен картон. Читадела натискаше, но не успя да вкара втори гол. А в добавеното време Рикардо Бокалон изравни и прати тима в Серия А за първи път от сезон 2001/02.

Венеция завърши на пето място в Серия Б през редовния сезон. После обаче се справи последователно с Киево, Лече и Читадела в плеойфите. Тимът се присъединява към Емполи и Салернитана, които спечелиха директни промоции за елита. От Серия А пък изпаднаха Парма, Беневенто и Кротоне.