Венеция - Рома
Снимка: twitter.com/OfficialASRoma

Венеция обърна Рома в петголов спектакъл

Венеция взе третата си победа в Серия А от началото на сезона, след като обърна Рома до 3:2. Мачът от 12-я кръг беше много интересен и динамичен.

Домакините започнаха ударно и поведоха още в третата минута чрез Матиа Калдара. Малко по-късно реферът Аурелиано даде дузпа за Рома, но след намеса на ВАР тя беше отменена. Вълците обаче продължиха да натискат, но Шомуродов и Верету пропуснаха отлични положения. Все пак тимът на Жозе Моуриньо заслужено стигна до 1:1. Това се случи в 43-ата минута, когато Шомуродов вкара отблизо след добавка. Столичани обърнаха нещата в добавеното време. Шомуродов намери Ейбрахам, той се справи със защитник и направи 1:2.

След почивката вратарят на Венеция Серхио Ромеро спаси три чисти положения. А после неговият тим получи дузпа, реализира от Матиа Араму – 2:2. В 74-ата минута Окереке беше изведен сам срещу Руи Патрисио и го преодоля за 3:2.

С успеха Венеция се изкачи до 14 място с 12 точки. Рома е на пета позиция с 19 точки.