Меси, Бетис - Барса

Великолепен хеттрик на Меси за 4:1 над Бетис – ВИДЕО

Лионел Меси изигра още един великолепен мач при успеха с 4:1 над Бетис. Звездата на Барселона вкара хеттрик. Последният му гол беше толкова добър, че дори и феновете на Бетис го аплодираха.

Меси даде преднина на каталунците в 18-ата минута с чудесно изпълнение от пряк свободен удар. Това бе четвърто попадение за него директно от пряк свободен удар през сезона. Отново аржентинецът бе точен в края на полувремето след гениален пас на Луис Суарес с пета. При това уругваецът подаде без да гледа.

Самият Суарес се разписа в 63-ата минута за 3:0. Той стана третият футболист през сезона с двуцифрен бой голове и асистенции. Преди него това направиха Меси (20-10) и Пабло Сарабия (19-11). Суарес вкара 128-я си гол в Ла Лига. С това той се изравни с Диего Форлан. Следващото попадение ще го направи най-резултатния уругваец в Испания.

В 82-ата Лоренсо Морон върна един гол, но след още три минути Меси оформи крайното 4:1. При това попадението бе толкова добро, че дорри и феновете на Бетис го аплодираха. Това бе 33-я му хеттрик в кариерата. После той можеше да се разпише още веднъж, но удари гредата.

С актив от 66 точки Барса води в класирането. Шампионът има солидна преднина от 10 точки пред втория Атлетико и 11 пред Реал Мадрид. Това бе 16-и мач без загуба за тима на Ернесто Валверде

Нов рекорд за Меси

Аржентинецът постави и нов рекорд. Той задмина бившия си съотборник Шави за най-много победи с фланелката на Барселона. Голямата звезда на световния футбол вече има 477 победи, а Шави – 476. На трето място по този показател е Андрес Иниеста (459).