Азар, Челси - Уест Хем

Великолепен Азар качи Челси на третото място

Еден Азар изведе Челси до победа с 2:0 над Уест Хем. С трите точки сините се качиха на трето място в класирането. Тимът на Маурицио Сари има 66 от 33 мача. Тотнъм е четвърти с 64 от 32 срещи, Арсенал има 63 точки от 32 двубоя. Манчестър Юнайтед е на още две точки назад. Това бе трети пореден успех за Челси във Висшата лига.

Азар и голът на сезона

Белгиецът откри резултата в 24-а минута. Той мина между петима футболисти на Уест Хем, след което спокойно се справи и с вратаря Фабиански. В края на срещата той добави още един, за да сложи точка на спора. Между попаденията му Гонсало Игуаин удари греда. Освен това Азар можеше да получи и дузпа, след намеса на Марко Арнаутович, но реферът не я отсъди. Белгиецът вече има 16 попадения през сезона. Той е втори в листата на голмайсторите, само на три гола зад Серхио Агуеро.

За чуковете най-близо до гол бе Мануел Лансини. Неговият шут обаче бе спасен от Кепа Арисабалага. Уест Хем записа трета загуба в четири мача и явно се примири с място в средата на класирането.