„Възраждане“ стартират разговори в парламента – кои партии не поканиха
„Възраждане“ започва разговори за правителство с политическите сили в парламента, без ГЕРБ-СДС, „ДПС-Ново начало“ и „Алианс за права и свободи“, съобщиха от пресцентъра на партията.
До всички останали формации в 51-вото Народно събрание са изпратени покани.
Предложението на „Възраждане“ е срещите да се състоят днес в зала 248 на Народното събрание, както следва: с „БСП-Обединена левица“ – в 14:00 ч., с „Има такъв народ“ (ИТН) – в 15:00 ч., с
„Продължаваме промяната-Демократична България“ (ПП-ДБ) – в 16:00 ч., и с „Морал, единство, чест“ (МЕЧ) – в 17:00 ч.
От страна на „Възраждане“ в срещите ще участват председателят на партията Костадин Костадинов, заместник-председателите Цончо Ганев и Петър Петров, и народните представители Искра Михайлова и Светослав Тодоров.
От партията посочват, че към настоящия момент „Възраждане“,
ПП-ДБ, „БСП-Обединена левица“, ИТН и МЕЧ съставляват мнозинство от 122-ма депутати в Народното събрание. Ако всички партии, декларирали намеренията да се преборят с „корумпирания мутро-олигархичен модел на управление на ГЕРБ и ДПС“, застанат зад думите си с дела, то няма
пречка да бъде създаден редовен кабинет без тези партии на статуквото, отбелязват от „Възраждане“.
До момента от МЕЧ казаха, че ще отидат на срещата с партията на Костадин Костадинов. От „Продължаваме промяната“ обявиха, че няма да влизат в каквито и да е преговори с „Възраждане” за управление на страната.
Миналата седмица ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ разговаряха поотделно с политически сили
в Народното събрание, но среща между първите и вторите в парламента все още не се е състояла.
От ПП-ДБ водиха разговори с МЕЧ, „Алианс за права и свободи“,
„Има такъв народ“ и „БСП-Обединена левица“ в търсене на подкрепа за предложената от тях декларация за „санитарен кордон“ около Делян Пеевски и „ДПС-Ново начало“, и заложените в нея законодателни приоритети.
Паралелно от ГЕРБ-СДС се срещнаха с „БСП-Обединена левица“
и „Има такъв народ“. От първата политическа сила анонсираха разговорите като търсене на съгласие за съвместни законодателни действия в парламента.