Стан Вавринка

Вавринка обърна Рубльов за четвъртфинал в Париж

Стан Вавринка се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Париж, след като елиминира Андрей Рубльов. Швейцарецът се наложи след 1-6, 6-4, 6-3 за час и 45 минути игра.

Руснакът е носител на пет титли през тази година и беше един от фаворитите за трофея във френската столица. Той стартира великолепно в мача и взе първия сет след три пробива. Вавринка обаче търпеливо дочака своя момент, дошъл в седмия гейм на втори сет. Той проби и взе сета, за да вкара срещата в трета част.

Там Вавринка стартира с пробив, а впоследствие осъществи още един, за да се класира за четвъртфиналите. Негов съперник в спор за място на полуфиналите ще бъде Александър Зверев. Германецът оцеля в тежък двубой с представителя на домакините Адриан Манарино. Зверев победи със 7-6 (11), 6-7 (7), 6-4 след над три часа битка.

Останалите четвъртфинали в зала „Берси“ са: Диего Шварцман – Данийл Медведев (аржентинецът е на победа от дебютно класиране за Финалите в Лондон), Милош Раонич – Юго Умбер и Рафаел Надал – Пабло Кареньо Буста.