Варди остави шанс за Лестър срещу Севиля (СНИМКИ+ВИДЕО)

Севиля победи Лестър с 2:1 в първи 1/8-финален сблъсък от Шампионската лига. Точни за испанците бяха Пабло Сарабия през първото полувреме и  Хоакин Корея след почивката, а Джейми Варди успя да запази шансовете на английския шампион в 73-ата минута. Севилци удариха и две греди.

Sevilla FC vs Leicester City

Севиля имаше превес през първото полувреме. В 13-ата Хоакин Корея изпревари Уес Морган в наказателното поле и капитанът на „лисиците“ спъна своя съперник  и последва дузпа.Самият Корея застана зад топката,  но Каспер Шмайхел спаси.

В 21-ата минута Серхио Ескудеро отправи удар, но Шмайхел спаси. В 25-ата левият бек Ескудеро центрира, а Пабло Сарабия насочи с глава много прецизно, топката се удари в гредата и  попадна във вратата за 1:0.

epa05809264 Leicester's goalkeeper Kasper Schmeichel saves a penalty shot from Sevilla's Joaquin Correa during the UEFA Champions League round of 16 first leg match between Sevilla and Leicester City, at Ramon Sanchez Pizjuan stadium in Seville, Andalusia, Spain, 22 February 2017. EPA/JULIO MUNOZ

Лестър стартира по-активно през второто полувреме, но това не бе достатъчно. В 50-ата Рико се справи с удара на Ндиди. В 62-ата андалусците вкараха втори гол. Йоветич впечатли с прекрасно овладяване на топката между двама и прекрасна асистенция към непокрития Корея, който отбеляза с помощта на напречната греда – 2:0.

В 73-ата Дринкуотър центрира оотляво, а Варди се отскубна и насочи топката в мрежата, връщайки интригата в сблъсъка.

Така шансовете на Лестър на реванша остават реални.