Бразилия - Венецуела

ВАР отмени три гола за Бразилия срещу Венецуела – ВИДЕО

Бразилия направи разочароващо нулево равенство срещу Венецуела във втория си мач на Копа Америка. На стадион „Арена Фонте Нова“ в Салвадор селесао бе по-активният отбор през всичките 90 минути. Тимът на Чите вкара три гола, но и трите бяха отменени след намеса на ВАР и решение на рефера Баскунан.

Бразилия имаше 19 удара, но само един точен

Домакините нападаха устремно. Те отправиха 19 удара, но само един бе точен. Съперникът им пък имаше само едно добро положение.

Роберто Фирмино вкара в края на първото полувреме, но голът не бе зачетен поради нарушение в атака. След час игра резервата Габриел Жезус също намери целта. Този път обаче попадението бе отменено заради засада. Бразилците вкараха топката за трети път във венецуелската врата след удар от близка дистанция на Филипе Коутиньо. Отново намеса на ВАР обаче спря домакините – този път за ръка на Фирмино.

Перу победи Боливия с 3:1

В другия двубой от група Перу надиграха Боливия с 3:1. Марсело Морено даде аванс на боливийците след половин час, но Хосе Пауло Гереро възстанови равенството в края на първата част.

През второто полувреме Перу достигна до успеха след попадения на Джеферсон Фарфан и Едисон Флорес. В следващите двубои от групата Венецуела играе с Боливия, а Перу и Бразилия излизат в директен спор за първото място.