Валядолид спечели ценна точка от Алавес – ВИДЕО

Валядолид успя да се добере до много ценна точка срещу Алавес в 33-ия кръг на Ла Лига. Двата тима направиха 2:2 на „Естадио де Мендисороса“, като гостите се измъкнаха от зоната на изпадащите.

Срещата започна силно за домакините, които са в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите. Алавес поведе още в в четвъртата минута чрез Джон Гуидети. Той се възползва от грешка на вратаря Йоел. Двадесет минути по-късно Джони покачи на 2:0 след пряк свободен удар.

Обратът на Валядолид

Гостите не се предадоха и върнаха един гол чрез Хоакин Фернандес в 38-та минута. Той докосна топката с глава след статично положение. А в 76-та Енес Юнал оформи крайното 2:2. Той вкара от дузпа, като се разписа във втори пореден мач.

След равенството Валядолид вече има 32 точки и заема 17-та позиция. Алавес остава на осмото място с актив от 46 точки.