Севиля - Валядолид
Снимка: realvalladolid.es

Валядолид изпусна да бие в Севиля

Валядолид изпусна да победи Севиля и стигна само до 1:1 във визитата си от втория кръг на Ла Лига. Севиля се дъни за втори път след 1:2 от Осасуна на старта.

Домакините играха слабо и Валядолид поведе десет минути преди края чрез Ануар. Само пет по-късно обче вратарят Серхио Асеньо сбърка и Карим Рекик изравни. Рекик влезе в игра като резерва. Като резерва за Севиля се появи и бившият футболист на Реал Мадрид Иско. Халфът получи жълт картон в края.

Иначе преди това Ерик Ламела удари греда за домакините. Гол на Ен Несери при 0:0 пък правилно не беше зачетен заради засада.

В ранния мач снощи Райо Валекано спечели с 2:0 гостуването си на Еспаньол. До 30-ата минута и двата отбора останаха с човек по-малко. Първо беше изгонен Флориан Лежюн – още в 16-ата минута. Половин час след началото и Серхи Гомес от Еспаньол беше пратен под душовете. Головете за Райо Валекано отбелязаха Иси Паласон в 40-ата и Пате Сис в 59-ата минута.