Валидираха пощенски марки с рисунки на деца от Шумен
Рисунки на четири деца от са отпечатани върху марки на „Български пощи“.
„Това са чудесните произведения на Калей Реджеб на 9 г., Гамзе Мустафа на 8 г., Туана Ереджеб на 6 г. и Изабела Крайчева на 10 г. Шумен се гордее със своите таланти!“
написа в профила си в социалната мрежа Фейсбук кметът на община Шумен проф. Христо Христов.
Пощенските марки, нарисувани от деца, бяха представени в Народно читалище „Напредък – 1869″ в града. Рисунките са участвали в Юбилейната филателна изложба „Шумен 2024″.
Изданието представлява две пощенски марки с две винетки, отпечатани в блок-лист и специален пощенски печат в тираж 6 000 бр. Оформлението е дело на художничката Бояна Павлова.
Ивайло Цанев, гл. експерт „Публични прояви и атракции“, получи първия екземпляр от филателното издание, връчено от Пепа Маркова в сектор „Ресурсно осигуряване“ в „Български пощи“ ЕАД.
Присъстваха и председателят на шуменското филателно дружество „Мадарски конник“ Любомир Илиев, доц. Биляна Тодорова към „Българска филателия и нумизматика“ и Владимир Куртев, член на Управителния съвет на Съюза на българските филателисти, както и преподаватели, родители и гости.
Промотирането се превърна в малък празник.Организатори бяха „Български пощи“ и Съюзът на българските филателисти.
През миналата година филателните изложби, организирани от Съюза на българските филателисти и „Български пощи“, включваха в програмите си и конкурси за детски рисунки – проекти за пощенски марки, посветени на дейността на пощенските служби. Тогава бе решено най-добрите от тези детски творения да получат нов живот в истински пощенски издания, припомнят организаторите