Валенсия - Реал
Снимка: twitter.com/valenciacf_en

Валенсия спря Реал Мадрид със съдийска помощ

Скандално съдийско решение попречи на Реал Мадрид да спечели във Валенсия. Двубоят от 27-я кръг на Ла Лига завърши 2:2. Кралския клуб навакса два гола пасив и вкара трети в добавеното време. Реферът Хесус Хил Мансано обаче го отмени, защото е свирил края на мача преди това.

Реал Мадрид остава лидер в класиранетос 66 точки. Вторият Жирона има 59 и мач по-малко. Валенсия записа второ поредно равенство и с 37 точки е на девета позиция.

Домакините поведеха с 1:0 след гол с глава на Уго Дуро в 27-ата минута. Само три минути по-късно вече беше 2:0. Украинският нападател Роман Яремчук наказа грешка на Дани Карвахал и прати топката в мрежата. Винисиус Жуниор направи 1:2 в петата минута на добавеното време на първата част.

След почивката Белия балет имаше превъзходство, а Винисиус и Джуд Белингам пропуснаха изгодни възможности за гол. Бразилецът все пак се разписа за 2:2 в 76-ата минута след асистенция на Брахим Диас. Това беше неговото завръщане на „Местая“, където миналата година беше обиждан на расистка основа.

Валенсия получи дузпа във втората минута на добавеното време. ВАР обаче показа, че няма нарушение на Фран Гарсия срещу Дуро и я отмени.

В деветата минута на добавеното време Джуд Белингам вкара топката във вратата след центриране на Лука Модрич. Мансано обаче отмени гола, а за протестите си Белингам беше изгонен.

Срещата ще се запомни и с тежката контузия на Муктар Диакаби. Тя дойде в послдните минути, след като Орелиен Чуамени падна върху коляното му.

Анчелоти: За първи път виждам такова нещо

„Какво да кажа… няма много за казване. Случи се нещо безпрецедентно. Не сме доволни от червения картон на Джуд Белингам. Той само каза на съдията, че това е гол, не го е обидил. Реферът можеше да свири и по-рано край. Мисля, че направи грешка“, заяви треньорът на Реал Мадрид Карло Анчелоти.

„Важно е да се успокоим за мача в сряда. Мисля, че се справихме добре. А и класирането го показва“, добави още Анчелоти.