Валенсия и Барселона не излъчиха победител, реферът не призна чист гол на Меси (ВИДЕО)

Последният неделен мач от 13-и кръг на Ла Лига между Валенсия и Барселона завърши с равенство 1:1, а по този начин и двата отбора продължават без загуба в първенството.

Двубоят ще се запомни най-вече със скандално отменен гол на Лионел Меси в 30-ата минута – стражът на домакините Нето отби топката, която вече бе тупнала вътре в очертанията на вратата му, но само арбитрите не видяха това.

Валенсия поведе с гол на Родриго след час игра, а Барселона успя да изравни в 82-ата минута чрез Жорди Алба, който от въздуха засече хитро центриране на Меси. Така и двата отбора продължават без загуба в испанския шампионат, като Барса води в подреждането с 35 точки (11 победи и 2 загуби), а Валенсия има 31 (9-4). Меси вече е в серия от шест мача без отбелязан гол във всички турнири (пет за клуба си и един за националния отбор на Аржентина) и повтори негативна серия от лятото на 2010 г.