Аякс - Валенсия

Валенсия шокира Аякс и продължава напред с Челси

Валенсия шокира Аякс насред Амстердам и елиминира миналогодишния полуфиналист в Шампионската лига. Холандският тим загуби с 0:1и ще участва в Лига Европа. Испанците прродължават напред в най-престижния европейски турнир. С тях за елиминациите се класира и Челси. Валенсия е на първа позиция в групата заради по-добър баланс в преките мачове с лондончани.

Единственото попадение в Амстердам реализира Родриго в средата на първата част. Тимът на Ерик тен Хаг бе в най-изгодна позиция преди последните срещи от група Н, водейки на Челси и Валенсия с две точки. Загубата и успехът на Челси над Лил с 2:1, обаче обърнаха нещата в негативен аспект за холандците.

Ейбрахам пак вкара за Челси

В другата среща тимът на Франк Лампард стигна до трите точки след голове на Тами Ейбрахам и Сесар Аспиликуета. Лоик Реми пък вкара за французите. Сините поведоха още през първото полувреме. Ейбрахам се разписа в 19-ата минута, Аспиликуета – в 35-ата. Това бе 13-ото попадение за Ейбрахам във всички турнири през сезона. Последният англичанин от тима с подобно постижение бе именно Лампард. Той записа 17 гола през сезона 2012/13.

Голът за французите дойде в 78-ата минута. Освен това за сините в игра се завърна Антонио Рюдигер. Той отсъстваше от септември насам.

Лион се класира напред

От група G Лион се добра до равенство у дома срещу Лайпциг и се класира за елиминациите заедно с германския представител. Бенфика пък постигна 3:0 над Зенит и си гарантира участие в Лига Европа. Зенит отпада от евротурнирите.