Валенсия - Атлетико

Валенсия се добра до точка срещу Атлетико – ВИДЕО

Валенсия и Атлетико Мадрид завършиха 2:2 в първия мач от 24-и кръг на Ла Лига. Директният сблъсък за място в Топ 4 се игра на стадион „Местая“ пред 42 300 запалянковци.

Гостите на два пъти повеждаха в резултата, но не успяха да задържат аванса си.

Маркос Йоренте откри резултата в 15-ата минута. Това беше първи гол за него в елита. В края на първата част Габриел Паулиста възстанови равенството. Защитникът се разписа в 40-ата минута след пас на Макси Гомес. Попадението бе първо за него в Примера от 2015-а насам.

Само три минути по-късно обаче Атлетико отново поведе. Томас Партей отне топката в средата на терена от Дани Парехо и завърши атаката с хубав далечен удар – 1:2.

В 59-ата минута Жофри Кондогбия вкара гол за Валенсия – 2:2. Той се разписа след центриране от свободен удар на Дани Парехо. До края и двата тима имаха няколко положения, но не успяха да ги вкарат.

Атлетико е на четвърто място в таблицата с 40 точки. Валенсия с 38 е на шесто.