Уулвс

Уулвс заслужено спря шампиона Манчестър Сити с 1:1

Манчестър Сити изпусна първи точки през сезона, след като направи 1:1 с Уулвърхемптън Уондърърс. Вълците играха доста добре на своя „Молиню“ и напълно заслужено стигнаха до ремито. Точката бе втора за Уулвс през сезона, докато отборът на Пеп Гуардиола има седем.

Отменен гол за Уулвс и две греди за Сити

През първата част двубоят бе доста открит, като домакините дори успяха да пратят топката в мрежата. Това се случи в 20-ата минута, когато Хота изведе Хименес, а той преодоля Едерсон. Голът обаче бе отменен заради засада. Отговорът на шампиона бе мълниеносен. Първо минута по-късно Агуеро уцели страничния стълб. В следващата атака пък шут на Стърлинг бе спасен от Руи Патрисио с помощта на горната греда. До края на първата част и двата отбора имаха по още няколко положения, но до гол не се стигна.

Лапорт бележи дебютния си гол за Сити

Втората част започна с натист на тима на Пеп Гуардиола, но в 57-а минута вълците шокираха Сити. Едерсон спаси удар на Коста, но от последвалия корнер Моутиньо центрира към Боли и той се разписа за 1:0. Авансът издържа само 11 минути преди френетичния натиск на шампиона да доведе до желания резултат. Автор на изравнителния гол бе Аймерик Лапорт, който засече центриране на Гюндоган от пряк свободен удар. Това бе първо попадение за баска с екипа на Сити.

До края шампионите имаха още няколко положения, спасени от Руи Патрисио, а и уцелиха още една греда. Футболистите на Пеп Гуардиола обаче така и не успяха да вкарат втори гол във вратата на Уулвс.