Уулвс обърнаха Челси, Ливърпул се справи с Бърнли

Ливърпул

Челси допусна изненадваща загуба от Уулвърхемтън с 1:2. По същото време вторият Ливърпул спечели с 3:1 срещу Бърнли. Така сините продължават да изостават от лидерите в класирането. Столичани са четвърти, на 10 точки зад Манчестър Сити и на 8 зад мърсисайдци. Тотнъм е трети с 33.

Уулвс обърна Челси за четири минути

Вълците взеха първия си успех от седем кръга насам, след като обърнаха сините от Лондон. Гостите откриха в 18-а минута. Лофтъс-Чийк стреля от далечна дистанция, а капитанът Конър Коуди прати топката в собствената си мрежа за 0:1. Челси имаше положения да вкара втори гол. Вилиан, Рюдигер и Канте обаче не се възползваха.

Пропуските костваха скъпо на столичани. 18-годишният халф Морган Гибс-Уайт проби и асистира на Раул Хименес за 1:1 в 59-а минута. Само четири по-късно Мат Дохърти центрира и Диого Хота вкара за 2:1. Това бе първи гол за него във Висшата лига, макар че през миналия сезон вкара 17 в Чемпиъншип.

Това бе втора поредна загуба в гостуване за тима на Маурицио Сари. А в събота на „Стамфорд Бридж“ гостува Манчестър Сити.

Ливърпул наваксва гол пасив и трепери

Червените трябваше да наваксват гол пасив и да разчитат на отлични спасявания от Алисон, за да измъкнат трите точки. Предпоследният Бърнли повече в 54-а минута чрез Джак Корк. Той се възползва от грешка на бразилския вратар, който не се справи с корнер.

Само осем минути по-късно обаче Джеймс Милнър изравни с далечен удар. Седем минути по-късно резервата Роберто Фирмино направи 1:2 с първото си докосване до топката. Той се възползва от пас на Вай Дайк. Фирмино бе един от седемте футболисти, които играха срещу Евертън, но останаха резерви сега.

В самия край Алисон спаси великолепно удар на Бен Мий. А в последвала контра Джердан Шакири вкара за 1:3.

Тотнъм не даде шанс на Саутхемптън

Светците записаха шестата си загуба в 11 мача под погледа на новия си мениджър Ралф Хазенхютл. Хари Кейн откри още в 9-а минута. Това бе седми гол за него в последните шест мача срещу този съперник. След това само за четири минути през второто полувреме Тотнъм реши всичко. Първо в 51-а Лукас Моура вкара за 2:0, а после Сон се възползва от пас на Кейн за 3:0.

Светците имаха много положения, но успяха да преодолеят Лорис чак в добавеното време. Тогава се разписа Чарли Остин.