Уулвс - Юнайтед

ФА Къп: Уулвс би Юнайтед, Сити оцеля след обрат

Манчестър Юнайтед е аут от ФА Къп, след като загуби на „Молиню“. Уулвс спечели с 2:1 е на полуфинал след 21 години пауза. Манчестър Сити пък се измъкна след драматично 3:2 над Суонси.

Доминация на Уулвс и късни голове

Уулвърхемптън доминираше през целия мач, но не се възползваше от положенията си. Все пак в 70-а минута Раул Хименес вкара за 1:0. Само шест минути по-късно Диoго Жота реализира красив гол за 2:0. Юнайтед дори остана с човек по-малко, след като Линделоф бе изгонен за нарушение срещу Жота. ВАР-реферът обаче промени решението на Мартин Аткинсън – само жълт картон за защитника. В края Рашфорд върна един гол, но Юнайтед нямаше сили за повече.

Сити запази мечтата за куадрупъл

Манчестър Сити се справи драматично със Суонси. Домакините поведоха с 2:0, но паднаха с 2:3 от тима на Пеп Гуардиола.

Мат Граймс откри от дузпа за Суонси в 20-а минута. Десетина по-късно Челина вкара хубав гол за 2:0. Любопитно е, че Челина би безобразна дузпа в сряда срещу Уест Бром. А сега вкара по великолепен начин зад Едерсон.

Гуардиола пусна в игра Стърлин и Агуеро и това събуди гостите. Аржентинецът изведе Бернардо и той вкара за 2:1 в 69-а минута. Десет минути по-късно Стърлинг спечели дузпа. Агуеро би в гредата, но топката уцели Нордфелт – автогол за 2:2. А още десет по-късно Агуеро вкара за 2:3, макар повторенията да показаха, че бе в засада.