Тотнъм - Уулвърхемптън

Уулвърхемптън шокира Тотнъм на „Уембли“

Уулвърхемптън постигна малко очаквана победа с 3:1 при гостуването си на Тотнъм в мач от 20-ия кръг на Висшата лига. Вълците постигнаха пълен обрат през второто полувреме на „Уембли“, след 0:1 на почивката. Успехът е първи за Уулвс над столичани в последните осем години.

Мачът се развиваше повече от добре за Тотнъм. Шпорите, които преследваха шеста поредна победа, откриха резултата чрез Хари Кейн. Той се разписа в 22-а минута след прекрасен удар от далечно разстояние.

Елдер Коща вкарва третия гол за вълците
Уулвърхемптън шокира Тотнъм за 15 минути

Кошмарът за столичани започна в 72-а минута. Тогава централният бранител Вили Боли даде тон за обрата с гол с глава след центриране от ъглов удар. Десетина минути по-късно Раул Хименес направи 1:2 . Той стреля през краката на Алдервейрелд право в долния десен ъгъл на Лорис. В 87-та минута резервата Елдер Коща приключи домакините с трети гол след бърза контраатака.