Жиру, Томори, Милан
Снимка: twitter.com/acmilan

Жиру удължи успешната серия на Милан – ВИДЕО

Оливие Жиру вкара единствения гол за победата на Милан над Торино с 1:0. След успеха росонерите се качиха еднолично на върха в Серия А. Те имат 9 победи и реми в 10 кръга и три точки повече от Наполи. Подобен старт на сезона Милан е имал само веднъж в историята си – през 1954 г. Тогава воденият от Бела Гутман тим стартира по същия начин.

35-годишният Жиру вкара още в 14-ата минута след пас на Раде Крунич. Крунич записа първо участие в гол този сезон. Любопитно е, че последният случай, в който той беше замесен в попадение, беше в края на миналия сезон, пак срещу Торино. Голът на Жиру е четвърти за него откакто дойде в Милан. Всичките му попадения са на „Сан Сиро“. Французинът изравни и постижение на Марио Балотели от 2013-а година. Той се разписа в първите три си три мача на „Сан Сиро“. Голът е 11-и за росонерите през първите полувреме на мачовете им. В Италия няма друг толкова резултатен тим в първите 45 минути.

Торино имаше възможности да изравни, но Побега и Прае пропуснаха. Така тимът на Стефано Пиоли взе пета поредна домакинска победа. За последно това се беше случило на клуба през 2014-а с Кларънс Зеедорф начело. А освен това вратарят Татарашану записа суха мрежа в Серия А. Той чакаше за нея от април 2017-а.