Атлетико - Спортинг, Лига Европа
Антоан Гризман вкарва втория гол срещу Спортинг

Успехи в Лига Европа за Атлетико Мадрид, Лайпциг и Лацио

Атлетико Мадрид, Лайпциг и Лацио спечелиха домакинствата си в четвъртфиналите на Лига Европа. Авансът на дюшекчиите от 2:0 срещу Спортинг изглежда най-сигурен, докато немският и италианският тим ще имат сложни задачи в реваншите.

Историческа победа за Лайпциг

С 1:0 над Марсилия Лайпциг записа историческата си първа домакинска победа в Европа без допуснат гол. Така тимът на Ралф Хазенхютл направи сериозна заявка, че може да изравни постижението на Виляреал. Жълтата подводница е единственият дебютант в Лига Европа, достигнал полуфинал. Френският тим бе без четирима титуляри – вратарят Манданда, защитникът Рами, Роландо и звездата в атака Товен. Марсилия обаче имаше по-добрите положения – Сар уцели греда, а после Гулаш спаси с последни усилия. Контраатака в добавеното време на първата част обаче доведе до гол за Лайпциг. Тимо Вернер бе изведен зад защитата и се разписа за седми път в Европа. След паузата Марсилия продължи да натиска, а Лайпциг да дебне на контраатака, но нови голове не паднаха.

Голова лудница в Рим

Лацио спечели с 4:2 срещу Залцбург в най-драматичния мач тази вечер. Италианците поведоха още в 8-ата минута чрез Лулич. Спорна дузпа обаче даде шанс на Валон Бериша да изравни и той не сбърка – 1:1 в 30-а минута. Малко след почивката орлите пак стигнаха до гол – 2:1. Попадението бе дело на Марко Пароло в 49-а минута. Това обаче беше само прелюдията. Влезлият като резерва Такуми Минамино изравни отблизо и докара нещата до 2:2. Лацио обаче се ядоса и вкара два бързи гола. В 74-а минута друга резерва – Фелипе Андерсон се разписа за 3:2. А само две минути по-късно Чиро Имобиле оформия крайния резултат.

Ужасяващи грешки на Спортинг

Атлетико Мадрид също започна ударно срещу Спортинг. Дюшекчиите откриха резултата още в първата минута. Грешна на лъвовете подари топката на Диего Коста, той изведе Коке и халфът не сбърка за 1:0. Зелено-белите натиснаха, но нова грешка позволи на испанския тим да стигне до втори гол. Този път виновник бе Матийо, а от подаръка се възползва Антоан Гризман – 2:0.