Уругвай - Чили

Уругвай вкара късен гол за 1:0 над Чили – ВИДЕО

Уругвай победи Чили с 1:0 и си осигури първо място в група C на Копа Америка. Единствения гол вкара Единсон Кавани в 82-а минута след хубав удар с глава. Той се възползва от центриране на Джонатан Родригес.

И двата тима си бяха осигурили място напред в турнира, но мачът бе изигран напълно сериозно. Кавани бе изгонен през 2015-а, когато Чили победи селесте на четвъртфинал и отпразнува така, сякаш е спечелил трофея. Тогава той бе провокиран от Гонсало Хара. Сега въпросният Хара пък спъна зрител, който нахлу на терена в края на двубоя.

Хара (вдясно) току що е спънал нахлулия на терена зрител

Чилийците също имаха своите шансове. Най-добрият се откри пред Пабло Диас. Неговият удар обаче бе избит от голлинията от Хосе Хименес. Преди почивката пък Луис Суарес имаше шанс за двукратния световен шампион. Той обаче реши да стреля, вместо да подава и вратарят изби.

Уругвай ще играе с Перу на четвъртфинал

В другия мач в групата Япония и Еквадор направиха 1:1. Така те се елиминираха от турнира, а напред продължи Парагвай. Парагвай ще играе с Бразилия на четвъртфиналите. В другите двойки се срещат Венецуела – Аржентина, Колумбия – Чили и Уругвай – Перу.