Уругвай - Еквадор

Уругвай разби Еквадор с 4:0 – ВИДЕО

Уругвай започна по убедителен начин участието си на Копа Америка 2019. Селесте отнесе Еквадор с 4:0 в мач от група С на надпреварата.

На „Естадио Минейрао“ в Бело Оризонте тимът на Оскар Табарес можеше да допусне гол още в първата минута. Муслера обаче поправи грешката на Годин. Пет минути по-късно фаворитът откри чрез Николас Лодейро. В 24-та Еквадор остана с човек по-малко след директен червен картон на Хосе Кинтерос.

Уругвай реши всичко преди почивката

Селесте реши всичко още до почивката с попадения на нападателите Единсон Кавани и Луис Суарес. Автогол на Артуро Мина в 78-та минута оформи крайното 4:0.

Катар обърна Парагвай от 0:2

В мач от група В Парагвай не успя да победи шампиона на Азия Катар, след като изпусна два гола преднина. Кардосо се разписа от дузпа още в четвъртата минута, а Гонсалес покачи на 2:0 в 56-та. Играчите на Катар не се предадоха и стигнаха до точката на „Маракана“. Головете за тях вкараха Алмоез Али и Буалем Куки. Двата тима си делят второто място в групата зад Колумбия с три точки. Аржентина е без точка.