Уран във водата: Един град и две села в опасност

Уран във водата: Един град и две села в опасност. Водата в Първомай и 2 села е негодна за пиене заради наднормено съдържание на уран в нея.

Наднормено съдържание на естествен уран е установено в питейната вода от ВиК мрежата в Първомай и селата Крушево и Градина.

За това информираха от общината, след като са получили данни от Регионалната здравна инспекция. Пробите са взети на 7 декември тази година.

Водата в посочените населени места трябва да бъде ограничена за използване за питейни цели и приготвяне на храна. Тя  може да се употребява за хигиенни цели, препоръчаха от община Първомай.

Мярката ще бъде в сила до получаване на лабораторни резултати, съответстващи на изискванията на Наредба № 9 за качеството на водата.

Вижте още:

- реклама -