Манчестър Юнайтед - Ливърпул
Снимка: twitter.com/ManUtd

Юнайтед взе първа победа – 2:1 над Ливърпул

Манчестър Юнайтед взе първа победа с новия треньор Ерик тен Хаг. Червените дяволи надвиха заслужено Ливърпул с 2:1 в дербито. По този начин те оставиха мърсисайдци без успех от старта на сезона във Висшата лига. Досега Юнайтед имаше две загуби, Ливърпул – две равенства.

Тен Хах пусна състав без Хари Магуайър и Кристиано Роналдо и това имаше огромен ефект. Отборът му беше бърз, подвижен и ентусиазиран, като подложи съперника си на сериозен натиск. Освен това дебютантът Лисандро Мартинес направи много силен мач в центъра на отбраната.

Юнайтед откри още в 16-ата минута чрез Джейдън Санчо, възползвал се от пас на Еланга. Ливърпул нападаше, но не можеше да изравни. Вместо това Маркъс Рашфорд покачи на 2:0 в 53-ата минута. Той получи великолепен пас от Марсиал и хладнокръвно се разписа. Голът беше първи за него след 997 сухи минути.

Мърсисайдци не се отказаха и логично върнаха едно попадение в 81-ата минута. Разписа се Мохамед Салах, който вкара след разбъркване, получило се след корнер. Така той вече има 10 гола в кариерата си срещу Юнайтед. До края тимът на Юрген Клоп натисна отчаяно, но безрезултатно. Гостите завършиха със 70% владеене на топката и 17 удара, но само пет от тях бяха точни.