Венгер - Фъргюсън

Юнайтед взе драматична победа в последното гостуване на Венгер на „Олд Трафорд“

Манчестър Юнайтед спечели с 2:1 дербито с Арсенал от 36-ия кръг на Висшата лига. Червените дяволи стигнаха драматично до успеха с победен гол в добавеното време. Двубоят бе по-специален за мениджъра на гостите Арсен Венгер, който за последен път изведе лондончани на Олд Трафорд. Френският специалист, който обяви, че ще напусне клуба след края на сезона, очаквано получи нужното уважение от феновете на Юнайтед, както и от своя дългогодишен съперник край тъчлинията Алекс Фъргюсън. Сър Алекс дори връчи специален плакет на Венгер.

Иначе Пол Погба даде преднина на домакините в 16-ата минута, завършвайки отлична контра на своя тим. След почивката столичани, които бяха без доста от основните си футболисти заради предстоящия реванш с Атлетико Мадрид в Лига Европа, успяха да изравнят чрез Хенрих Мхитарян. Арменският национал наказа бившия си тим в 51-ата минута, възползвайки се от колективна грешка в отбраната на домакините.

Юнайтед - Арсенал
Матич е изпреварил Обамеянг

Срещата вървеше към равенството, когато в началото добавеното време влезлият като резерва Маруан Фелайни се разписа за 2:1. Той засече с глава центриране на Ашли Йънг.